Jerry Bruckheimer je zase v jednom kole. Letos si dal trochu oddechovku a určitě byl nakonec rád, že si Michael Bay svůj první kapitální neúspěch "užil" pod jinou taktovkou (kamarádství stranou, tady jde o pořádný balík peněz). Teď se ale Made by Bruckheimer znovu nadechuje a sezóna 2006 bude podle všeho řádně nabitá.

Rok 2005 se pro Bruckheimera nesl jen ve znamení podzimního neúspěchu se seriálem E-Ring, který se odehrává na půdě Pentagonu, nicméně i otřesné divácké ratingy se postupem času narovnaly a nakonec z toho bude alespoň průměr. Jerry není na poli seriálů žádným nováčkem, má za sebou úspěšnou sérii CSI (včetně jejích odnoží), první sezóna tohoto forenzního dobrodrůža běží i na Nově, dabing jí hodně ubral, ale určitě stojí za hřích.

Momentálně Jerry dohlíží na natáčení Pirátů z Karibiku (točí se druhý a třetí díl zároveň, jak už jsme informovali a práce má nad hlavu. Ve střižně už mu však leží dopečený Glory Road, což je drama o prvním černošském basketbalovém týmu a jeho vysokoškolském trenérovi (Josh Lucas). Režíruje debutující James Gartner a soudě podle nedávné invaze basketbalu do hollywoodských filmů (jen se rozhlédněte po MovieZone, kolik trailerů se odehrává na palubovce), jde Bruckheimer na jistotu. A hodlá navštívit i další sportoviště, tentokrát taktéž osvědčený americký fotbal - právě totiž koupil práva na sportovní komedii The Ballers.

Ta má ale k první klapce ještě hodně daleko, protože Bruckheimer mezitím musí stihnout obstarat řadu dalších projektů. Máme tu připravovanou adaptaci Prince of Persia (Prince of Persia: Sands of Time - to je ale dlouhokvaška), další seriál - Modern Men - což bude zřejmě variace na Hitche (trojice hlavních hrdinů si pořídí "trenéra", který jim má vyřešit jejich romantické průšvihy), akčňák G-Force (pod tenhle název lze schovat cokoliv) a vypalovačku Deja Vu s Denzelem Washingtonem, který si zahraje agenta FBI, jenž se musí vrátit v čase, aby zachránil jistou ženu. Samozřejmě se do ní jako na potvoru zamiluje. A na léto 2007 se chystá National Treasure II, v němž se vrátí nejen Nicolas Cage, ale i většina ostatních postav (režíruje opět Jon Turtletaub).

Jerry Bruckheimer tak ani v šedesáti (toto životní jubileum oslavil před třemi týdny) nezpomaluje a my se zjevně máme na co těšit, navzdory tomu, že v posledních letech až nezdravě často tenhle hollywoodský žralok dokazuje, že nikdo není neomylný.