V Paramountu to se záplavou transformeřích filmů myslí smrtelně vážně. Právě totiž ohlásili data premiér dalších tří dílů. Už 23. června 2017 dorazí pětka, kterou bude režírovat Michael Bay, a s ročními odstupy se dočkáme šestky (8. června 2018) a sedmičky (28. června 2019). Co přesně to znamená? Že až Michael Bay za rok řekne, že další díl nenatočí, poprvé to bude pravda. Takhle šibeniční termín by totiž stíhal maximálně Ridley Scott.

Bay bude v pětce znovu dohlížet na Marka Wahlberga a už teď je jasné, že hodlá nastavit směr nové trilogie. Dostaneme tedy to samé jako posledně a předposledně, akorát u toho bude... ještě okatější product placement? Kdo viděl čtyřku, správně tuší, že to nebude snadné. Michael to ale určitě nějak vymyslí.

 

O ději nových filmům zatím nevíme nic konkrétního, určitě ale naváží na Optimův odlet ke hvězdám a vytasí další mimozemskou hrozbu. Vrátí se dinoboti? Vrátí se Jack Reynor a Nicola Peltz? Vrátí se Mikiho soudnost? Na to třetí asi nikdo nesází, ale třeba nás čeká příjemné překvapení.

---

Vytáhni v hospodě: Joe Carnahan stále provokuje s třetími Mizery. Začíná to vypadat jako hotová věc!