Hollywood se v poslední době rozhodl, že nám narve filmové vesmíry až do krku. Marvel, DC, Bourne... je toho dost. A Universal taky chystá jeden. O tom, že studio hodlá vytáhnout ze šuplíku svoje slavné potvory a natáčet s nimi filmy do té doby, než vám Drákula a Frankensteinovo monstrum nepotečou ušima, už určitě víte. Ukázalo se ale, že samotné slavné potvory netáhnou tak jako Iron Man s Batmanem. Drákula: Neznámá legenda to zkusila bez hvězd a i když celosvětově film utržil 217 milionů, studio si asi představovalo víc. Do dalších projektů tedy hodlá nalákat i pár známých ksichtů. O tom, že Angelina Jolie by se mohla objevit ve Frankensteinově nevěstě, jsme psali nedávno. A teď je tu další bomba.

 

Ve hře by totiž mohl být Tom Cruise, kterého Universal údajně láká do předělávky Mumie. Tu momentálně kutí Alex Kurtzman, scenárista Star Treku a Transformers, jenž se postará i o režii a film dorazí do kin v létě 2017. Děj se přesune do současnosti a i když se Cruise i studio momentálně tváří, že o ničem nikdy nemluvili, účast jedné z posledních hereckých superhvězd by vlastně celkem dávala smysl, Cruise je totiž evidentně fanda starých monster a není to tak dlouho, co se pokoušel restartovat Van Helsinga. Ten projekt je momentálně u ledu, ale nová Mumie by mohla být solidní náhradou. Uvidíme, jak se to vyvrbí, Universal rozhodně chce velké hvězdy a námluvy s nimi obvykle trvají déle než dvě odpoledne.

--- 

Vytáhni v hospodě: Než dostal režii na starost Kurtzman, měl točit Len Wiseman a po něm Andrés Muschietti, oba se ale na projekt vykašlali.