Numb není jen písnička od Linkin Park, teď už je to i titul nového snímku s Matthewem Perrym v hlavní roli. Pokud by vás zajímalo, co dělal od druhého dílu Můj soused zabiják, odpověď by zněla: V podstatě nic. Nějaké to hostování v konkurenčních seriálech (Scrubs) a vystřižených scénách (Světla páteční noci) a především příprava nového seriálu Studio 60 on the Sunset Strip, který má být pohledem do zákulisí televizní show ála Saturday Night Live.

Numb je ale úplně jiné kafe - taktéž komedie, ale tentokrát černá, nezávislá a možná i trochu romantická. Perry si v ní zahraje člověka, který trpí snad všemi psychózami, které jsou lidstvu známé. Je to prostě ukázkový blázen a možná proto si vydělává psaním hollywoodských scénářů. Teď však potkal dívku a hodlá své dlouho šetřené penízky vrazit do různých terapií, aby se z něj opět stal normální člověk. Co by člověk neudělal pro vydařené rande, ne? Potíže začnou ve chvíli, kdy si hrdina uvědomí, že by možná měl být alespoň trochu blázen, jinak přijde o svojí identitu i dobře placenou práci. Je to panečku dilema.

Podobná zápletka zní docela originálně, pokud jí zakončíte např. zprávou o tom, že režisérem filmu je Jim Jarmusch. Nebo Coenové. Nebo Mark Waters (občas se musíte spokojit i s málem). Jenže režisérem je Harris Goldberg, spoluscenárista Deuce Bigalowa. He... Máte pocit, jako by vás někdo okradl o drahocenných deset minut života? Vítejte do klubu.

Abychom informační hodnotu trochu zvedli, povíme si něco o ostatních Přátelích. Matt LeBlanc je plně vytížen natáčením Joeyho, David Schwimmer dotočil thrillerovou komedii (!) Big Nothing o školním spiknutí, za kterým stojí znuděný učitel a jeho studenti, Courteney Cox natáčí horor The Tripper pod taktovkou svého manžela Davida Arquetta, Jennifer Aniston uvidíme ve snímku Wanted, kde uprchne z vězení jako neprávem odsouzená policistka a konečně Lisa Kudrow... ta momentálně nenatáčí nic. Jak smutné, ale i tak to občas chodí.