Všichni stárnou a akční hrdinové nejrychleji. Jackie Chan není výjimka a ve svých jednašedesáti už nepředvádí takové věci, jako zamlada, pořád by ale bez problémů dokázal dělat šílenosti, kvůli nimž by většina kaskadérů pověsila řemeslo na hřebík a začala se věnovat filatelii nebo něčemu podobně klidnému. V Číně je Chan velká hvězda a do Hollywoodu se teď moc nehrne. Na nabídku na čtvrtou Křižovatku smrti reagoval tím, že si radši počká na pořádný scénář, protože ten film potřebuje studio, ale on ne. K návratu k další americké sérii už se ale ukecat nechal.

 

Jeho westernové komedie Tenkrát na východě a Rytíři ze Šanghaje byly dle mého názoru stejně lepší než Křižovatky smrti. Neokoukané prostředí, hláškující Owen Wilson a minimálně v případě druhého filmu naprosto luxusní akční scény určitě Chanovi ostudu neudělaly. A trojka s názvem Shanghai Dawn by se v kinech ztratit nemusela. Vrátí se navíc i Wilson, takže krom akce dostaneme i ty hlášky. O čem to celé bude, zatím nikdo neví. Když se o třetím díle uvažovalo po Rytířích, mluvilo se o tom, že se Chon Wang a Roy O'Bannon vydají do Egypta, ve hře ale byla prý i Jižní Afrika nebo Peru. Každopádně tyhle dva, i když už trošku zestárli, rozhodně uvidíme rádi.

--- 

Vytáhni v hospodě: Bitka na tržišti v Rytířích ze Šanghaje, které se zúčastnili i čeští kaskadéři, byla nominována na kaskadérského Oscara Taurus Award.