V Londýně už za hodinu vyhlásí, kdo se stane novým 007, ale my to víme už teď. Prozradila nám to totiž jedna maminka. A nebyla to maminka ledajaká, její syn totiž protřepe Martini, oblékne sako a bude v dalších třech-čtyřech bondovkách likvidovat celosvětové zlo. A tím synátorem není nikdo jiný, než... Daniel Craig.

Některé weby byly natolik odvážné, že jeho jméno zveřejnily už včera (zdravíme konkurenci ;), poté co Carol Craigová prokecla místním novinám, že její syn je novým Bondem. Samozřejmě to celé může být obrovská bouda a ve dvanáct (tj. za pár minut) se budeme hodně divit. Osobně by mi to nevadilo, sice bychom naletěli producentům, ale zase by třeba vyhrál můj favorit Goran Vinsjic.

Ne že bych měl tedy něco zásadního proti Craigovi, ale v jeho dosavadních rolích (Po krk v extázi, Tomb Raider) mě o svých kvalitách moc nepřesvědčil a navíc si Bondův tesaný obličej představuji trochu jinak (ale uvidíme, až si Craig obarví ten svůj melír načerno). Navíc veškeré hlášky o mladém Bondovi berou trochu za své, protože Craigovi je skoro čtyřicet a i když ho obarvené vlasy trochu omladí, má už na tváři nepočítaně vrásek.

Pro jeho výběr logicky mluvil fakt, že je Brit (i když jsem si říkal, že právě proto ho nevyberou, vždyť je to tak průhledné ;). Narodil se v Chesteru, ale v mládí se přistěhoval do Londýna, kde vystudoval drama a už někdy ve čtyřiadvaceti dostal první roli. Do větších produkcí začal pronikat až nedávno, ale zatím je to zelenáč a tak je pravděpodobné, že proti podepsání smlouvy neměl větších námitek. Jinými slovy... pokud se ve dvanáct nestane něco neočekávaného, bude Daniel Craig novým Bondem, který převezme žezlo po Pierci Brosnanovi. Bude mít co dělat, aby přesvědčil fanoušky navyklé na Brosnanovo trademarkové okusování ramen a neskončil jako George Lazenby. :)