Z Chappieho už asi hit nebude, a tak se musí Neill Blomkamp začít zaměřovat na jiné projekty. A pokud možno takové, které by ho vrátily zpátky do první ligy. O tom, že má mít na starost nového Vetřelce, jste už u nás určitě četli. Nejdřív se na internetu objevily stylové artworky, pak režisér přiznal, že si na place Chappieho promluvil se Sigourney Weaver, která byla z nápadu vrátit se ke slavné roli nadšená, a nakonec přišlo potvrzení od studia a taky oznámení, že bude Blomkampův Vetřelec duchovně navazovat hlavně na Cameronovu dvojku. Měl by mimochodem dorazit zhruba za dva roky.

 

A víme, kdo u toho bude dál. Vedle Sigourney Weaver totiž před nějakou dobou (a naprosto pod radarem) potvrdil návrat i Michael Biehn alias desátník Hicks. Jasně, Blomkamp ho sice měl ve svých nákresech, ale kdyby se studio zaseklo, měl by asi smůlu. Bez Ripleyové by se nejspíš netočilo, bez Hickce by to nějak šlo a vzhledem k tomu, že Biehn už dávno není žádná hvězda, je fajn, že ke škrtání nedošlo. Herec, které vedle Vetřelců zářil třeba i v prvním Terminátorovi, Skále nebo v Propasti, se měl původně objevit i v Avatarovi, ale nakonec dostal v roli záporáka přednost Stephen Lang. V Planetě teror nebo v herní poctě 80s sci-fi Far Cry 3: Blood Dragon ale ukázal, že pořád ještě ve formě je. Tohle bude parádní návrat! Natáčet by se podle Biehna mohlo už v létě.

--- 

Vytáhni v hospodě: Biehn si roli Hickse zopakoval i ve hře Aliens: Colonial Marines. To je na ní ale asi to jediné zajímavé.