Překvapivé? Ani v nejmenším. Na prvního Avatara jsme čekali 10 let (původně se počítalo s premiérou v roce 1999!) a druhý měl dorazit 7 let po tom, co jednička utržila 2,8 miliardy dolarů a stala se nejvýdělečnějším filmem všech dob. James Cameron ale zároveň chystá i trojku a čtyřku, které se budou točit společně s druhým dílem, a nyní dal na vědomí, že kina rozhodně nezmodrají už v prosinci 2016, jak se plánovalo.

 

Avatar 2 dorazí až na konci roku 2017 (ehm, a kdo ví jestli!), pokračování pak budou přirozeně následovat s ročními rozestupy. Proč budeme čekat tak dlouho? Na vině je samozřejmě příprava tří scénářů, při které Cameron koordinuje své čtyři spolupracovníky, a také rozsáhlá preprodukce, během níž se designují tvorové a prostředí ze všech tří filmů. Ještě chvíli tedy potrvá, než se někdo požene k předprodejům, a mezitím můžeme nadále řešit, jestli potřebujeme další sci-fi pokračování od člověka, co nám dal Vetřelce a Terminátora 2.

Vytáhni v hospodě: Že si Cameron zahrál sebe v seriálu Vincentův svět zřejmě víte. O jeho kuriózním požadavku, že musí být jím režírovaný Aquaman obří hit, jste ale možná ještě neslyšeli.