Tomu se říká pravá americká pohádka! Komedie The Interview, ve které se Seth Rogen a James Franco pokouší zabít Kim Čong-una, měla do amerických kin dorazit už zítra. Kinaři se ale zalekli teroristických hrozeb, které vytasili Severní Koreou placení hackeři, a odmítli film promítat. V Sony následně zrušili premiéru a vyslechli si spoustu odsuzování (přidal se i prezident Obama). Studio ale v tu chvíli stále nebylo na kolenou.

 

Naopak chystalo protiútok, který potěší nejednoho filmového fanouška. The Interview se bude od zítra promítat ve třech stovkách menších kin po celých Spojených státech, důležitější ale je, že právě dorazilo na Youtube, Google Play a Xbox Video (stream 6 dolarů, stažení 15). A přestože si ho můžou pustit jen diváci z USA (nebo každý, kdo si umí změnit IP adresu...), z hanebné prohry se během pár dní stala oslavovaná výhra. Letošní Vánoce tak nakonec patří Rogenovi s Francem, kteří obohatí spoustu svátečních večerů o výlet do nejnebezpečnější země na světě. Gratulace!

---

Vytáhni v hospodě: The Interview se dočkalo tak silné mediální podpory, že je ignorováno nepříliš kladné recenzentské přijetí. Takže... bacha na to.