Právě totiž vyrazil do dabingového studia, aby namluvil Kocoura v botách pro třetí díl Shreka, který se bude jmenovat Shrek the Third (Shrek Třetí). Shrekovi a Fioně v něm spadne do klína trůn a oni musí vládnout celému království, což je ale k smrti nebaví a tak se Shrek vydá hledat někoho, kdo by se na to hodil víc. Jeho nepřítomnosti ale využije Prince Charming a začne chystat převrat. Vypadá to, že Fiona bude tentokrát odsunuta na vedlejší kolej a hlavní role bude patřit pátracímu triu Shrek, Oslík a Kocour. Banderas toho navíc bude mít do budoucna v pohádkovém království na práci mnohem víc.

Dreamworks totiž spekuluje nad tím, že jeho postava byla ve druhém díle natolik úspěšná, že si zaslouží svůj vlastní film. Ten se bude (nečekaně) jmenovat Kocour v botách, s podtitulkem Příběh o zabijákovi Zlobrů. Banderas si mimochodem pochvaluje, jak probíhá dabing trojky a především to, že může hodně improvizovat. Příště ve studio zřejmě stráví dvakrát tolik času, protože v celovečerním Kocourovi, jenž se bude odehrávat mezi třetím a čtvrtým Shrekem, se představí jeho kočičí bratr, který je trochu drsnější než španělský elegán. Bude ho však mluvit opět Banderas a už prý přemýšlí nad tím, jakou pro něj zvolit hlasovou polohu.

Shrek Třetí má premiéru 18. května 2007, s Kocourem v botách je počítáno na rok 2008. Ještě předtím však Banderase uvidíme v Bordertown, kriminálním dramatu o záhadných vraždách v pohraničí, které vyšetřuje novinářka Jennifer Lopez (eh) a Take a Lead, v němž si střihnul tanečního instruktora.