Comic-Con je v plném proudu, panely Warner Bros. a Marvelu ale proběhnou až ve večerních a nočních hodinách. Ty nejžhavější novinky máme tedy ještě před sebou, doteď se nicméně vyrojil menší čtyřfázový předkrm.

Začít můžeme třeba u Warnerů, kteří jsou prý velmi spokojení se scénářem Batman v Superman: Dawn Justice. A to natolik, že chtějí z Chrise Terria vylámat i papírové notičky k Justice League. Bude mít oscarový scenárista Arga o tuhle práci zájem? Vzhledem k penězům, které musí momentálně pobírat, ji těžko odmítne. Pokud tedy nejde jen o tradiční ujišťování, že se točí podle výborného materiálu (na takový tah je zbytečně brzo), mohli bychom se za dva roky v kině radovat.

Že si chcete zajít na dobrou comicsovku dřív? V tom případě vás budou zajímat Strážci Galaxie, kteří se momentálně chlubí 100% kladných recenzí s průměrným ratingem 8.2. Takový rozjezd znamená zpečetění úvah o sequelu, který napíše a natočí tvůrce jedničky James Gunn. Stejně jako u Avengers nás tedy čeká autorské pokračování, jež může zastavit jedině mizerný otvírák prvního dílu. A toho se podle všeho bát nemusíme.

O něco smutnější zprávy opět hlásí tým kolem Ant-Mana, který opustili hned tři herci. O Matta Gerarda (Avatar) a Kevina Weismana (Clerks 2) nás připravilo přepisování scénáře, jehož nová verze jednoduše neobsahuje jejich postavy. O něco víc pak zamrzí odchod Patricka Wilsona (A-Team), kterému odsun natáčení zkřížil další nasmlouvané plány. Ohlášení náhrady očekávejte velmi brzy.

A poslední pán na holení? Dr. Strange. Kdo si zahraje ultimátního marveláckého mága bychom se měli dozvědět v nejbližších dnech, dost možná už zítra. A pokud Benedict Cumberbatch brutálně nemlží, má k roli blízko další charismatický oblíbenec - Joaquin Phoenix. Že vám jeho kariéra ke comicsové roli nějak nesedí? Nejste sami. Phoenix se ale v minulosti točil kolem hledání Hulka do Avengers a Lexe Luthora do Batman v Superman: Dawn of Justice, možná nás tedy překvapí. A jelikož byl údajně spatřen při tom, jak shání comicsy s Dr. Strangem, nebylo by jeho obsazení zase takovým překvapením.

Která z novinek vás potěšila nejvíc? A v jaká brzká oznámení doufáte? Dejte vědět v diskuzi.

---

Vytáhni v hospodě: Na Comic-Conu se vystavují nejšílenější batmanovské kostýmy.