Magic the Gathering je fantasy i herní fenomén. Nebo alespoň byl, když to před lety na základce pár spolužáků hrálo. Přiznám se, že nevím, jak moc je tahle značka silná teď, U Foxů si ale rozhodně myslí, že dost na to, aby dostala vlastní film. Pro neznalce – jde o to, že dva hráči sedí proti sobě, každý má v ruce pár karet a snaží se zlikvidovat toho druhého. Jo, zní to blbě, teď si na to ale představte nabalený zatraceně zajímavý svět plný magie, monster a dost temné atmosféry a už to má najednou blíž víc k Pánovi prstenů než k Bitevní lodi.

A jak to tak vypadá, Foxové nechtějí nic odfláknout. Celý projekt vzniká pod dohledem Simona Kinberga, jenž má na starost X-Meny nebo blížící se Fantastickou čtyřku, a ten teď potvrdil, že scénář dostal na starost Bryan Cogman. Neznáte? No ale o Hře o trůny jste snad slyšeli. Cogman by tedy měl vědět, jak zacházet s postavami a jak vytvořit fantasy příběh, který bude drsný, temný a dospělý. A přesně to chtějí i fanoušci hry. Doufejme, že u Foxů na něco podobného budou mít koule. Na samotný příběh si ještě budeme muset asi chvilku počkat, i na jméno režiséra, pokud ale všechno půjde tak, jak má, možná, že tu brzy budeme mít zajímavou fantasy sérii. A těch v poslední době fakt moc není.

--- 

Vytáhni v hospodě: Kinberg musel skončit u filmu. Jeho táta je profesor vyučující film, máma se zase věnuje anglické literatuře a historii.