Podle Odeda Fehra a jeho zdrojů by se to stát mohlo. Herec v jednom z rozhovorů, které se většinou týkají jeho účasti ve třetím Resident Evilovi, totiž utrousil pár zajímavých informací. Prý relativně nedávno mluvil s autorem předlohy ke třetí Mumii a podle všeho se v Universalu roztáčejí kolečka, která by mohla vézt k další letní bombě, tentokráte zřejmě směřované na letní sezónu roku 2008 (do té doby už je všechno beznadějně obsazeno). Sommers se sice momentálně topí v projektech, ale u slibotechny jeho formátu si už nemůžeme být jisti ničím.

Zatím má ve výhledu When Worlds Collide a adaptaci Flashe Gordona, ale vzhledem k úpadku tržeb bych se vůbec nedivil, kdyby Universal raději sáhl po osvědčeném sequelu. Zajímavostí je, že s Odedem Fehrem se do třetí Mumie už nepočítá. Film by se měl odehrávat na sklonku druhé světové války, někdy v letech 1939-1940, ale nemusíte se bát, že by se v ději objevovali nacisti nebo se Rick setkal tváří v tvář s Indiana Jonesem. Hlavní postavy jsou už zase o pár let starší, jejich synek dospěl a společně se tentokrát vydávají do Číny. Nekoná se tedy Imhotep a tím pádem ani Oded Fehr, na straně záporáků se objeví zcela nové postavy, včetně prvního čínského císaře, jehož mumie se zřejmě doslechla o nějakém zázračném rituálu, který by ji vrátil mezi živé.

Přirozeně, může to být pěkná kachna, ale osobně bych mnohem raději uvítal návrat Mumie (i první sequel se mi celkem líbil), než návrat Dallasu o kterém se v posledních dnech opět začíná vážně mluvit. Travolta v roli J.R. byl jistotou (spekulovalo se o něm už pěkných pár let), ale Jennifer Lopez jako jeho choť? Ušetřete mě. To už by mohli do role toho čínského císaře obsadit Jackieho Chana... možná by ani nepotřeboval make-up. ;) Uff... to bylo, uznávám trochu ostřejší, ale jestli producenti opravdu s touhle rolí osloví Jackieho Chana, Jeta Liho nebo Tonyho Jaa, začnu si myslet, že je matky v dětství málo kojily. I když ten Tony... hmm... uvidíme.