Není neobvyklé, že se adaptace literárních klasik dostávají do kin několikrát. Kvalita zkrátka táhne a i když fandové předlohy obvykle řvou skoro stejně jako milovníci „originálního filmu“, Hollywoodu to nezajímá. Teď se na nás chystá další adaptace/předělávka jedné legendy. Ale nemusela by být špatná. Vražda v Orient Expresu, kterou Agatha Christie napsala v roce 1934, patří mezi nejslavnější detektivní příběhy všech dob a detektiv Hercule Poirot vyšetřoval podivnou smrt ve slavném vlaku v kině i televizi hned několikrát. V nejznámější verzi u toho byli mimo jiné Albert Finney, Sean Connery, Anthony Perkins, Lauren Bacall, Ingrid Begman nebo Michael York.

 

Dá se tedy očekávat, že nové zpracování případu vyšetřování vraždy, u které je až příliš mnoho podezřelých, bude muset opět lákat na skvělé herecké obsazení. Nic moc dalšího se totiž ve filmu, který se prakticky celý odehrává v několika vagónech, očekávat nedá. Naštěstí se o novou filmovou podobu postarají lidé, kteří nemají problém ukecat do hlavních rolí superhvězdy. O produkci se totiž postará Ridley Scott se Simonem Kinbergem a Markem Gordonem. Scotta není třeba představovat, Kinberg má na kontě nové X-Meny a Gordon Zachraňte vojína Ryana. Tihle lidé ví moc dobře, jak natočit dobrý film.

--- 

Vytáhni v hospodě: Ve verzi z roku 1974 si Poirota měli zahrát Alec Guiness nebo Paul Scofield. Ani jeden neměl čas, a tak roli dostal Albert Finney