Mr. Hlad dnes hned po ránu upadl do deprese. Zlí hollywoodští producenti totiž zarazili pokračování jeho nejoblíbenějšího letošního filmu jen pár měsíců před startem natáčení. Ano, je to tak. Město z kostí dost možná nebude následovat Město z popela, takže to Nástroje smrti (aka Mortal instruments) zřejmě zapíchnou už po prvním filmu. Slova soucitu prosím posílejte Hladovi rovnou do vzkazníku a pojďme k daleko méně důležitým zprávám.

 

Mezi ty dozajista patří jedna dinosauří novinka, jíž Universal slavnostně vzkřísil čtvrtý Jurský Park. Colin Trevorrow jej totiž opravdu natočí a 12. června 2015 se do kin pohrneme na film s názvem Jurský svět (Jurassic World). Samozřejmě u toho nebude chybět Spielbergův producentský dohled a nativní třetí dé, doufejme tedy, že se k těmhle proprietám brzy připojí i rozumný příběh.

O jeden takový se teď mimochodem bojuje v disneyovském táboře, kde oficiálně odložili páté Piráty z Karibiku. Důvod? Studiu se nelíbil scénář, který prý byl "příliš drahý a zároveň velmi složitý na porozumění". Jeff Nathanson tedy nejspíš napsal velkolepé a především ambiciózní pirátské dobrodružství, což je něco, čemu se studio hodlá obloukem vyhnout. Nové rozkazy požadují jednodušší a levnější film (Bruckheimer má udržet rozpočet pod 200 milióny... haha), miliardová sérii tak zřejmě moc nenapne plachty ani pod dohledem Joachima Ronninga a Espena Sandberga (Kon-Tiki). Premiéra se přitom posouvá na léto 2016 a těžit z toho bude... Edgar Wright!

 

Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales totiž opouští 10. červenec 2015, což dalo Disneyovcům dost odvahy k tomu, aby na léto posunuli Ant-Mana. Ano, zatím nejnovější marvelácký origin měl jít původně do kin až v 6. listopadu. Nakonec ho ale uvidíme už 31. července, tedy dva týdny po obávané týmovce Batmana se Supermanem. Že by projekt dostal až takovou důvěru? Vzhledem k tomu, že se na začátku května 2015 vrátí do kin Avengers, mohl by Ant-Man nafasovat krátkou představovačku v jejich potitulkové scéně. A čtvrt roku je ideální čas na to, aby dvoumiliardové promo řádně zaúčinkovalo, no ne?

---

Vytáhni v hospodě: Sedmá epizoda Star Wars by mohla mít podtitul A New Dawn. Brali byste ho?