Christopher Nolan patří mezi pár vyvolených režisérů, kteří mohou dostat před kameru koho si jen zamanou. Mezi jeho poslední úlovky patří Matthew McConaughey a Jessica Chastain, se kterými momentálně točí sci-fi Interstellar. A teď se k téhle slavné dvojce nepřidává nikdo menší než Matt Damon, který si ve filmu střihne jednu z menších rolí.

 

Cameo ale nečekejte. Damon hodlá na place strávit celé dva týdny (celkem se má točit čtyři měsíce), takže se určitě stihne i trochu rozpovídat. Za touhle šancí mimochodem poletí na islandskou část natáčení, což dělá z Interstellaru snad čtvrtý nadcházející film, který nám nabídne krásy severské ostrova. Vzhledem k tomu, že jich máme minimálně stejně tolik ještě v živé paměti, by se člověk skoro až začal bát, že se nám brzy okoukají...

A co bude Damon dělat po téhle "dovolené"? Pokud se něco nestane, hodlá si konečně zrežírovat svůj první film. U dramatu Promised Land mu to těsně nevyšlo (kvůli přetáčkám Elysia musel zaskočit Gus van Sant). Tentokrát má ale Damon v rukou scénář The Foreigner od čerstvě oscarového Chrise Terria a jen tak se ho nevzdá.

 

Ano, jde o stejného Chrise Terria, který napsal Argo, s nímž Mattův kámoš Ben ovládl poslední Oscary. The Foreigner bude zřejmě mít podobné ambice, jedná se totiž o adaptaci 5 let starého novinového článku z New Yorkeru, který mapuje nebezpečné vládní praktiky v Guatemale. Jeden z místních podnikatelů tam předpověděl, že ho zastřelí při občanských nepokojích. A jím předehraná VHSka posléze implikovala prezidenta, jeho ženu a další vysoce postavené představitele státu, kteří měli hodně co dělat, aby situaci vysvětlili.

Damon tak napoprvé míří dost vysoko, nikdo mu to ale nemůže mít za zlé. Bude z něj další Affleck nebo Clooney? S trochou štěstí by mohl, tak snad Matt dává při natáčeních stejný pozor jako nový Batman. Dobrých politických thrillerů totiž nikdy nebude dost.

---

Vytáhni v hospodě: Jedna z nejlepších reklam poslední doby propaguje nadaci Damon's Children. Kéž by nebyla falešná...