Russell Crowe nemá s režií žádné velké zkušenosti. Sice občas prohlásí, že by ho práce za kamerou bavila, ovšem doposud vytvořil jen pár věcí o své vlastní kapele. Každopádně je to dost velká hvězda na to, aby nějaký ten milion na celovečerní debut sehnal. Navíc už se mnohokrát prokázalo, že mezi herci se dá najít překvapivě dost zajímavých filmařů, zeptejte se Roberta Redforda, Clinta Eastwooda nebo Bena Afflecka.

Teď to vypadá, že by Crowe mohl režírovat drama The Water Diviner a údajně uvažuje i o hlavní roli. Jeho hrdinou má být Australan, který cestuje do Turecka, aby zjistil, co se stalo s jeho dvěma syny, kteří bojovali v bitvě o Gallipoli, při níž se Britové a jejich spojenci pokoušeli získat průliv Dardanely a napadnout Istanbul. Samotná Austrálie a Nový Zéland při tom přišly o deset tisíc lidí. Crowe evidentně dělá všechno pro to, aby se natáčení skutečně rozjelo a dokonce vynechal japonskou premiéru Muže z oceli, protože měl důležitá jednání, na nichž závisí, jestli se bude nebo nebude točit. Každopádně držíme palce, ať to vyjde. Mohlo by to být zajímavé.

---

Vytáhni v hospodě: Když Crowe dotočil Gladiátora, potřeboval si dát pauzu. A tak vyrazil na motorce na výlet po Austrálii. Ujel Skoro 6 500 kilometrů.