Před pár dny jste se mohli dočíst o tom, že Sam Mendes jedná o režii další bondovky a možná by se mohl vrhnout nejen na  tu s číslovku 24, ale i pod pětadvacátou. Zatím se sice smlouvy oficiálně nepodepsaly a o příběhu pochopitelně nikdo mluvit nechce, ale rozhodně to znamená, že se může rozjet první kolo zaručených i "zaručených" zpráv. Natáčení dvacáté čtvrté bondovky by mělo začít údajně příští rok v létě a už teď se mluví o první adeptce na bondgirl.

Tou by mohla být Penélope Cruz. Příští rok sice oslaví čtyřicítku, což by z ní dělalo vůbec nejstarší bondgirld, ale věk na ní rozhodně vidět není. Oscar za Vicky Cristina Barcelona by měl být dostatečnou zárukou hereckých kvali,t a i když ještě na letošní rok chystá pod vedením Ridleyho Scotta thriller Konzultant, kde se sejde s Bradem Pittem a Michaelem Fassbenderem, pak už nemá moc do čeho píchnout. Jak by vám do téhle série seděla?

---

Vytáhni v hospodě: Producenti Barbara Broccoli a Michael G. Wilson chtěli do role Penélope Cruz už dřív, ale její časová vytíženost to bohužel nedovolila.