Taková partnerství člověka prostě baví. Neill Blomkamp a Sharlto Copley společně natočili hitovou sci-fi District 9, po níž se Hollywood začal o duo talentovaných Jihoafričanů přímo rvát. Oba pánové ale odolali spoustě lukrativních nabídek (jen Copley si zahrál v A-Team, protože zbožňuje seriál), načež se pustili do dalšího společného filmu. Skvěle vyhlížející Elysium už je ale v postprodukci, pánové tak pomalu začínají řešit, co dál.

 

A jejich plány jsou nadmíru potěšující. Chystají totiž třetí originální projekt nazvaný Chappie, s nímž se hodlají vrátit do rodného Johannesburgu. Zatím o něm víme jen to, že půjde o sci-fi komedii, která se bude odehrávat v neobvyklém prostředí. S Blomkampem za kamerou a Copleym před ní se ale netřeba bát o to, že by nás čekala nějaká neambiciózní sázka na jistotu. Lehký žánrový úkrok by měl navíc zaručit, že se tahle dvojka nebude opakovat, takže momentálně zvedáme oba palce nahoru.

---

Vytáhni v hospodě: Copleyho jsme na plátně neviděli od tři roky starého A-Teamu, letos nám to ale bohatě vynahradí. Objeví se totiž hned ve čtyřech filmech, a to v Elysiu, sci-fi Europa Report, hororu Open Grave a remakeu Oldboye.