Kariéra Roberta De Nira je plná vzestupů a pádů. Druhého Kmotra, Casino, Nelítostný souboj nebo Taxikáře mu nikdo nevezme, ale filmy jako Showtime nebo Ten nejlepší si určitě odpustit mohl. Na letošek chystá unyle vypadající Velkou svatbu a thrillery Killing Season, Motel a Malavita. A teď si přibral další napínák, ve které mu bude dělat parťáka Shia LaBeouf a za kamerou na všechno dohlédne D.J. Caruso, o němž jsme od průměrného Jsem číslo čtyři neslyšeli.

Jejich novinka Spy's Kid vychází ze skutečných událostí. V roce 1996 skončil za mřížemi veterán CIA Jim Nicholson, který prodával státní tajemství každému, kdo měl dostatečně naditou peněženku. Po letech ho vyhledal syn a nechal se ukecat k tomu, aby v tátově bokovce pokračoval a osm měsíců dodával Rusům supertajné informace. A začalo mu to lézt trošku na mozek. Ačkoliv se tahle absurdita skutečně stala, Caruso by z ní klidně může udělat regulérní akční film a na realitu se vykašlat. V Oku dravce ukázal, že spolu se Shiou LaBeoufem to zvládnou bez problémů. Teď se tedy čeká, jak dopadne vyjednávání s celou trojicí a pokud se jim bude líbit scénář, mohlo by se začít točit už brzy.

---

Vytáhni v hospodě: De Niro měl mít hlavní roli v nikdy nenatočeném filmu Sergia Leoneho o obléhání Leningradu za druhé světové války.