Pro české diváky je to jedna z ikon televizního vysílání devadesátých let. Jmenuje se Kojak, poznáte ho podle toho, že vás oslepí odrazy od dokonalé plešky nebo podle lízátka, které mu při řešení případů nikdy nesmělo chybět v ruce nebo v ústech. Tahle televizní legenda už má dny své největší slávy za sebou (seriál vznikal v sedmdesátých letech), to jí ale nebrání v tom, aby se pokusila prorazit i do současného Hollywoodu. Studio Universal si s jejím návratem pohrává už několik let, teď se ale ledy poprvé pohnuly. A to hodně.

Studio totiž najalo scenáristy Neala Purvise a Roberta Wadea, kteří mají prsty v předchozích několika bondovkách, aby se pokusili představit postavu novému publiku a zároveň jí uvedli do moderního New Yorku. Ten byl totiž v sedmdesátých letech protkán zločinem mnohem drsnějším, než je ten současný. Zrovna Purvis a Wade by s něčím takovým neměli mít problém - když se jim povedlo nově uchopit Bonda, jistě se jim to podaří znovu.

Ještě zajímavější je však obsazení hlavní role. Zdá se, že studio v něm už má jasno a vzhledem k tomu, že potřebuje hlavní hrdina kvalitní a léta šlechtěnou plešku, asi víte, pro koho se Universal rozhodnul. Že ne? Přece pro Vina Diesela! Ten vedle Rychle a zběsile a Riddicka na nějakou kvalitní a výraznější hlavní roli stále čeká, mohl by to tedy být Kojak. První klapka je samozřejmě ještě několik měsíců daleko a stále se nenašel režisér, je však zřejmé, že má Universal s postavou velké plány, protože k ní hned na pre-produkčních přípravách přilepil hodně slibná jména. Těšíte se, až se vás Diesel s lízátkem v ústech zeptá "Who loves ya, baby"?