Z X-Men: Days of Future Past se rýsuje ultimátní mutantí film. Režie Singer, před kamerou McKellen se Stewartem, Fassbender s McAvoyem a Jennifer Lawrence s Nicholasem Houltem... paráda. Tahle blockbusterová párty, ve které se bude mimo jiné i cestovat časem, ale doteď postrádala to nejlukrativnější pojítko - Wolverinea. Ano, čtete správně... doteď.

Hugh Jackman totiž začal oficiálně jednat o tom, že zhruba rok po Loganově sólovce opět vytasí adamantiové drápy. Pokračování První třídy tak fasuje další velké jméno, které jen dál šponuje už tak obrovská očekávání. Singerovi staří známí navíc podepisují smlouvy jen na kamarádské slovo (Ian McKellen přiznal, že ještě ani neviděl scénář), musíme proto doufat, že střežené čtení od Matthewa Vaughna, Jane Goldman a Simona Kinberga bude stát za to. Při takovémhle obsazení by kvalitativní prohra neskutečně bolela.

---

Vytáhni v hospodě: Z pěti mutantích filmů měl Stan Lee cameo jen ve dvou - v prvních X-Menech a v Posledním vzdoru. Nadcházející Wolverine se nejspíš také obejde bez něj, Singer má tedy hodně co napravovat.