Herní série Need for Speed to nedávno dotáhla k devatenáctému dílu, takže už je vážně načase, aby se podívala na plátna kin. Vzhledem k šestisetimilionovým výdělkům Rychle a zběsile 5 by totiž bylo čiré bláznovství, nesnažit se pro nesmrtelnou závodnickou značku natočit celovečerní reklamu.

Ale není se čeho obávat! Přípravy filmu jsou v plném proudu a režisér Scott Waughn (Act of Valor) momentálně skládá dohromady obsazení. Příběh pohledného mladíka, který se po návratu z vězení (za vraždu, kterou pochopitelně nespáchal!) snaží vypořádat s křivým obviněním, sice nezní nikterak originálně. Přidejte si k němu ale tunění aut, na které je náš hrdina mistr, a máte před sebou atraktivně vyhlížející revenge thriller, na který se budou trailery stříhat samy.

 

Nic hlubšího od filmu samozřejmě nikdo nečeká. I přesto ale potěší, že se v něm (levně pořízení) herci nejspíš budou hodně snažit. Hlavní roli totiž získal držitel dvou cen Emmy Aaron Paul (Jesse z Breaking Bad), kterému bude nadbíhat snaživá Britka Imogen Poots (pohledná divoženka z Centuriona). Ústřední duo by potom měl doplnit táta Tonyho Starka a mentor Abrahama Lincolna, čím dál tím šikovnější Dominic Cooper. Ten si zahraje překupníka s luxusními fáry a bývalého řidiče Nascar... protože mít ve filmu dva lidi, kteří najednou umí zázračně řídit, by už bylo moc.

Need for Speed se začne natáčet příští rok s tím, že se už nyní počítá s premiérou v únoru 2014. Opatrně se těšíme.

---

Vytáhni v hospodě: Nejnovější díl Need for Speed má podtitul Most Wanted, jímž už se ale honosil devátý díl z roku 2005. Tomu se říká nenápadná kreativita!