Asi už toho taky máte plné zuby. Měsíc za měsícem se dozvídáme, že má Justice League stále blíž a blíž k produkci a že loví režiséry, na které se dosahuje hodně těžko. Hmatatelné informace ale pořád nikde. Inu, ani dnes to nebude výrazně lepší než minule a předminule, kdy jsme řešili možnou účast Bena Afflecka a Wachowských. Nicméně jsme nově zjistili, že Warnerům konečně nic nebrání v nakopnutí projektu kupředu.

 

Průtahy s přípravou Justice League totiž měly jednoduchý důvod - Warneři se dlouhá léta soudili s rodinami tvůrců Supermana o práva na jeho postavu. Včera ale soud konečně vyhráli, takže se nemusí dál strachovat o to, že by si potomci Siegela a Shustera ukously řádné sousto z box office koláže jak Snyderova Muže z oceli, tak Justice League.

Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash a možná ještě někdo další by tak měli začít pobíhat po place už příští rok. Plánovanému natáčení samozřejmě musí předcházet casting, nalezení schopného režiséra a doladění současného scénáře Willa Beala (Gangster Squad). Další měsíce by ale měly v těchto ohledech přinést rychlý vývoj, neboť se Warneři opravdu chystají nasadit Justice League v roce 2015.

 

Nevyhnou se tak pomyslnému souboji s Avengers 2, na jehož vítězství snad nikdo nepomýšlí. Hlavní je, aby se film povedl, zaplatil se a postavy se z něj mohly odpíchnout k sólovým filmům. Rozmáchlá vlna marvelovek si totiž určitě zaslouží adekvátní konkurenci. A kdo jiný by ji měl poskytnout, když ne DC?

---

Vytáhni v hospodě: Objeví se Justice League v Arrowovi, novém comicsovém úspěchu z obrazovek CW? Podle tvůrců s ní počítat nemáme, seriál se bude v duchu Batman začíná vyhýbat superschopnostem a nadpřirozeným jevů.