A zřejmě se hodlá brzy upracovat k smrti. Pokračování Italian Jobu, akčňák We Own the Night a teď ještě další akční thriller Shooter, který by se měl do kin dostat už příští rok a studio pro to hodlá udělat maximum. Antoine Fuqua dokonce musel odložit svůj snímek By Any Means Necessary, který vyprávěl o policajtovi, jež se musí dostat do nitra zločinecké organizace, aby zabránil blížícímu se teroristickému útoku. Paramount chce totiž Shootera (ve svém vlastním zájmu by to jméno měli změnit... až příliš evokuje Lundgrenovu pražskou anabázi) natočit co nejdřív a tak musí Fuqua zamíchat svým rozvrhem, U Wahlberga se zřejmě bude čekat, až dotočí We Own the Night, což znamená, že Paramount nejspíš uhne svým vlastním Brazilian Jobem, protože Shooter má podle všeho přednost jako one-man show, která by měla Wahlberga konečně vystřelit mezi provařené áčkaře.

A co vlastně jde? Shooter je adaptací knižní pecky Stephena Huntera, Point of Impact, a Wahlberg se v ní objeví jako vynikající střelec, který v minulosti sem tam někoho odpravil v zájmu Spojených Států Amerických. Na jedné akci však zabil nevinného člověka a rozhodilo mu to psychiku natolik, že se vším seknul a odstěhoval se na arkansaskou step, kde loví tak maximálně medvědy. Agenti z té nejdůležitější a nejtajnější party v celých Státech ale jednoho dne zaklepou na jeho dveře a žádají poslední službičku. Prezident bude mít nějaký ten proslov a podle zaručených informací hrozí, že by ho mohl někdo sestřelit. A protože Mark je nejlepší, měl by dohlížet z protější střechy a kdyby náhodou svého "kolegu" zahlédnulm udělá s ním rychlý proces.

Zní to jednoduše, až do chvíle, kdy je prezident opravdu zabit a tajná služba ukáže prstem na Wahlberga. A teď babo raď... náš hrdina je naštěstí v útěku před policií zdatnější, než by se čekalo a rozhodne se vydat po stopách prezidentova vraha. Bude to ještě veselé.

Mno... jednoduchá zápletka tak trochu odkazuje k dobrodružstvím agenta Bournea. Hollywood se zřejmě snaží najít nějakého protivníka pro třetí akční zářez Matta Damona, ale proč ostatně ne... nějaký ten špionážně-politický thriller nám přijde k duhu. Otázkou je, zda se nám bude líbit v režii Antoineho Fuquy, i když musím uznat, že filmy ze současnosti mu šly vždycky o poznání lépe, než ten zbytek, takže prostě musíme doufat, že má zrovna dobrou sezónu. Už kvůli Markovi.