Před úsvitem, před soumrakem... Před půlnocí (aka Before Midnight). Právě tenhle název ponese třetí díl Linlaterovy konverzační odysey, ve které se s devítiletými pauzami nahánějí Ethan Hawke a Julie Delpy. Podle všeho bychom se ho měli dočkat v roce 2013. Což je po nedávných zvěstech, že už se pracuje na scénáři, celkem pochopitelné. Celá situace je ale ještě krapet zábavnější.

V minulých týdnech totiž panovala menší informační bouře. Řecký tisk tvrdil, že Linklater a spol. přistáli v peloponéské Mediniy a začali film natáčet. Hawke i Julie Delpy to ale opakovaně vyvrátili s tím, že mají jen sepisovací dovolenou. Takže se opatrně věřilo spíš jim. Výsledek? Oba herci i Linklater včera přišli s tím, že mají úspěšně dotočeno. A rovnou přihodili první oficiální fotku z filmu.

 

I třetí ukecaná romantika se tak musela zrealizovat za nějaké dva týdny. A štáb i herci si při procházkách po Řecku užili vytoužený mediální klid a pohodu. Přejme jim to. A doufejme, že příznivé tvůrčí prostředí přispělo k tomu, aby příběh Jesseho a Celine došel závěru, který bude stejně parádní, jako jeho začátek a prostředek. Zatím není důvod, aby tomu bylo jinak.

---

Vytáhni v hospodě: Kevine, míč je na tvojí straně hřiště!