Na populární herní sérii od EA games Need For Speed už stačily vyrůst dvě generace herních pařanů a ačkoliv to s ní jde spíš s kopce, její jméno má stále dostatečně silný zvuk na to, aby k případné filmové adaptaci natahalo ohromné množství diváků. Tedy alespoň na to bude vsázet DreamWorks, které doufá, že by mohlo být filmové Need for Speed adekvátní konkurencí megaúspěšné sérii Rychle a zběsile.

Právě úspěch Rychle a zběsile asi filmové studio definitivně přesvědčil o tom, že existuje dostatek lidí, kteří se zajímají o rychlá auta, tudíž se investice do vysokooktanové podívané vyplatí.

Dreamworks už si na tuhle práci najalo režiséra. Bude jím Scott Waugh, jehož debut Act of Valor sice nesklidil kdovíjaké ovace, ale nestál moc peněz a vydělal si na sebe - a pravděpodobně byl pro studio dostatečným důkazem režisérových schopností. Ten se navíc chystal k natočení závodního filmu High Speed, kde se měli sejít nejlepší policejní řidiči, aby zlikvidovali undergroundové závody. U Dreamworks si asi chystaný projekt oblíbili a řekli si, že by se vlastně Waugh mohl na zadaptování herní série náramně hodit.

Jestli je to pravda, asi nezjistíme dřív než za rok a půl. Každopádně obsazovat by se mohlo začít už brzy, protože je scénář dávno hotový (napsal ho George Gatins, jehož bratr, scenárista Real Steel bude film produkovat).