Snímek Nebezpečné hry z roku 1998 dokazuje, že i v naší ucelené redakci občas mohou vzniknout rozpory mamutí velikosti. Já si myslím, že je to solidní detektivka s mimořádně odvážnými scénami (nahé tělo Denise Richards polité šampaňským se ale NIJAK neodráží v mém hodnocení ;), přičemž Cival to vidí naprosto odlišně a dokonce používá slova jako trapná, klišovitá a vypočítavá. Inu, člověk se nezavděčí všem a tak mého kolegu ve zbrani zřejmě příliš nepotěší zpráva, že režisér, scenárista a několik herců z Nebezpečných her se chystá na další film, tentokrát vkusně pojmenovaný Backstabbers.

Podle názvu a štábu by se skoro mohlo zdát, že jde o jakési volné pokračování, ale tuhle medvědí službu už filmovému světu prokázal béčkař Jack Perez a jeho ultrabéčkové Nebezpečné hry 2 (zcela po vzoru pokračování Velmi nebezpečných známostí - bez hvězd, nápadů a čehokoliv dalšího). Backstabbers přicházejí s úplně novými postavami. Newyorský zbohatlík si v něm do detailů promyslí únos své vlastní ženy, ale netuší přitom, že jeho milenka spolu s jeho bodyguardem se ho pokusí podrazit (resp. vrazit mu dýku do zad, abychom zůstali věrni názvu). Jaké hroty tohoto milostného lichoběžníku si zahrají Matt Dillon, Denise Richards a Neve Campbell se ještě neodvažuji tipovat (i když Neve by mohla být manželka, čímž nenápadně naznačuji, koho bych raději viděl v oněch eRkových scénách... samozřejmě Denise ;).

Už jste si zřejmě všimnuli, že Kevin Bacon je tentokrát ze hry. Holt nemůžete chtít všechno, milý Kevin teď natáčí jakési drama vycházející ze slavného čínského přísloví a tyká si na place s Emilem Hirschem, Kenem Watanabem a Forestem Whitakerem. Tomu říkám partička.

Backstabbers se začnou pod hlavičkou produkční společnosti Manderlay natáčet někdy v druhé polovině roku (hned co se doladí scénář).