Občas mívám pocit dejá vu. Třeba dneska odpoledne, když mi kolega Cival sdělil, že bych měl začít hulit, protože se občas chovám tak, jako bych zrovna spotřeboval polovičku úrody kolumbijských zemědělců. Řeč je přirozeně o téhle novince, které jsem si v pátečním humbuku (stěhování, rodiče, chaos) neráčil všimnout a včera jsem jí sprostě napsal po svém. I takové nedopatření se občas stane, takže pokud si někdo ťukal na hlavu, už může přestat. Tahle novinka bude zaručeně unikátní a jinde jste jí ještě nečetli. Snad. ;)

imf je mimochodem zřejmě jediným českým novinářem, který se bavil u desátého Pátku třináctého (Jason X), takže zprávu o tom, že se chystá jedenáctý díl osvědčené série s nejbrutálnějším hokejistou v hlavní roli, přijímá celkem s nadšením. A i kdyby se mi desátý masakr Jasona Voorheese zajídal, tábor fanoušků Freddy vs. Jason bude zcela jistě větší, už kvůli půvabné Monice Keena nebo režijním hrátkám Ronnyho Yua. Freddymu Kruegerovi tahle úspěšná záležitost ke vzkříšení nepomohla, pro Jasona je pokračování mnohem snažší záležitostí, protože "desítka" ještě není tak stará a jako obvykle nechala otevřená zadní vrátka (tentokrát i pro ÜberJasona, jež se ve finále zrodil). Jedenáctý zářez Jasonovy mačety však půjde trochu hlouběji... vrátíme se hezky na začátek.

Nevím jak přesně si to Bayova produkční společnost Platinum Dunes (má na svědomí jak remake Texaského masakru, tak jeho chystaný prequel) představuje, protože první Pátek třináctého osvětluje Jasonovy osudy vcelku podrobně a i další díly se k tomu často vracely. Chtěl by jít chystaný film ještě dál? To by znamenalo, že přijdeme o hokejovou masku, mačetu a vystrašené táborníky? Jasné je zatím jen jedno - natáčet se bude VELMI rychle (premiéra bude 13. října 2006, což je samozřejmě pátek) a scenárista Mark Wheaton momentálně sepisuje scénář. Kdo je Mark Wheaton? Nemám vůbec ponětí. ;)