Člověk by po Nolanově Počátku čekal větší boom "myšlenkových" a snových filmů. Možná ještě přijdou (ani ne dva roky stačí ke vzniku málokterému projektu), zatím si ale budeme muset vystačit s comicsovou adaptací The Great Unknown.

Ta bude vyprávět o náctiletém flákači Zachovi, který si o sobě myslí, že je tak trochu génius. Konstantně má totiž dojem, že mu někdo krade jeho úžasné nápady. Věci z jeho hlavy se údajně objevují všude kolem, jeho rodina ani kamarádi ale nejsou tak naivní, aby mu něco podobného uvěřili. Zach se proto rozhodne vzít situaci do vlastních rukou a zjistit, jestli mu někdo náhodou nevykrádá myšlenky.

The Great Unknown by měla být akční komedie. Těžko ale říct, co to při takovéhle zápletce znamená. Každopádně před sebou máme ne zrovna tradiční projekt, kterému na neobyčejnosti přidává i zvolený režisér. Film totiž přivede k životu Jorma Taccone, jenž je členem skupiny The Lonely Island a podílel se na produkci většiny jejích videí. Jeho režijní debut MacGruber se sice příliš nepovedl. Na "Velkém neznámu" by se ale mohl vyblbnout výrazně víc, a pokud si sežene správného představitele hlavní role, třeba mu to napodruhé klapne. Určitě nejsme jediní, kdo by si to přál.

---

Vytáhni v hospodě: Jeden z prvních singlů The Lonely Island, Dick in a Box s Justinem Timberlakem, vyhrál v roce 2007 Kreativní cenu Emmy pro vynikající originální hudbu a text. Tak tudy vede cesta k úspěchu...