Od chvíle, kdy americké úřady zavedly funkci air marshalů, tedy tajných agentů, kteří létají tam a zpátky převlečení za obyčejné cestující a jsou připraveni čelit teroristické hrozbě přímo uvnitř letadla, přímo se nabízelo, aby se jejich práci podíval na zoubek také nějaký hollywoodský thriller. Jenže nic takového nepřišlo a když už, s air marshaly jsme se potkávali spíš v komediích (namátkou mě napadají Ženy sobě nebo druhý Harold a Kumar). To se brzy změní.

Joel Silver (ano, ten, který stojí za Matrixem) totiž zanedlouho rozjede produkci filmu Non-Stop -  akčního thrilleru, jenž by měl vyprávět právě o air marshalovi, který čelí hrozbě uvnitř leticího letadla. Pravděpodobně to bude hrozba teroristická. O moc víc se o scénáři zatím neví, stejně tak netušíme, kdo se posadí na místo režiséra. I tak je ale Non-Stop zajímavé už teď.

Hlavní roli vysloužilého agenta na konci kariéry, který se v posledních letech ve své práci asi dvakrát nebaví (ono to sezení na zadku a létání tam a zpátky hodně rychle omrzí) totiž ztvární Liam Neeson. Kdo by to byl řekl, že se ze Schindlera a ex-Jedie stane na stará kolena akční hvězda, že? Po 96 hodinách Neeson o akční role nemá nouze a nejlepší na tom je, že je v nich většinou výborný - viz jeho poslední film Mezi vlky. Není pochyb, že si i tady ukradne plátno jen pro sebe. Otázkou tak spíš je, kdo se filmu chopí a jak se vypořádá s dějem na tak omezeném prostoru.