Trefně na apríla byly rozdány již dvaatřicáté Zlaté maliny, tedy filmová ocenění, která upozorňují veřejnost na ten největší odpad, jenž v továrně na sny během minulého roku vzniknul. Většinou se bohužel jedná o ceny značně neférové - porota sice občas ocení vyloženou sračku, sem tam jí ale za oběť padnou i filmy, které mají k nízkému hodnocení sakra daleko.

Letos, zdá se, někdo udeřil hřebíček přímo na hlavičku. Desetkrát. Komedie Jack a Jill, nad jejímž námětem nám naskakovaly pupínky a u jejíhož traileru nás museli odvézt na pivní pohotovost, totiž absolutně opanovala celý ceremoniál a jako vůbec první v historii si odvezla "ocenění" ze všech deseti kategorií. A to je co říct!

Spanilá jízda Jacka a Jill, v níž poslední dobou stále méně populární Adam Sandler ztvárnil hlavní mužskou i ženskou roli, tak smetla filmy jako nový Twilight, Cageovo Drive Angry, Abduction s Lautnerem nebo dalšího Agenta v sukni. Jejich skalpy ukořistila v kategoriích Nejhorší film, Nejhorší herec (Sandler), Nejhorší herečka (Sandler), Nejhorší mužská vedlejší role (Al Pacino), Nejhorší ženská vedlejší role (Katie Holmes), Nejhorší obsazení, Nejhorší režisér, Nejhorší prequel / remake / rip-off / sequel, Nejhorší filmový pár a Nejhorší scénář. Solidní sbírka. Skočili jste si na Jacka a Jill i u nás? A viděli jste minulý rok něco horšího?