Ach, kde jsou ty časy Základního instinktu. Sharon Stone byla supersexy, Michael Douglas se ještě snažil budovat filmovou kariéru a "erotický thriller" nebylo synonymum pro lacinou ptákovinu s pár ňadry. Dnes už si člověk tak dusnou a zároveň chytrou podívanou vychutná málokdy, a důkazem toho byl Základní instinkt 2, který pohořel jako málokterá dvojka poslední dekády. Sharon ale očividně nevzdává a hodlá to v žánru zkusit ještě jednou.

Ne, nebojte se, další krvavé dobrodružství Catherine Tramell pro nás nikdo nechystá. Stárnoucí sexbomba se ale upsala erotickému thrilleru Attachment, ve kterém nás zkusí přesvědčit o tom, že jí ještě pořád chceme vidět nahou. Jako znuděná vdaná žena si v něm užije vášnivou noc se študákem, jen aby poté zjistila, že nebude tak jednoduché mu odepřít další hrátky. nadržený mladík totiž nabalí její dceru a začne pronásledovat celou rodinu, nejspíš ve vidině klácení obou generací.

Zní to jako celkem obyčejná zápletka a obsazení Sharon Stone už dávno není nějakým velkým trumfem. Za kameru Attachment se ale postaví Tony Kaye (Kult hákového kříže), tak můžeme doufat v menší zázrak. Horší než dvojka Instinktu to snad nebude.

---

Vytáhni v hospodě: Takhle si Základní Instinkt představuje Ricky Gervais.