David Yates si poté, co jeho poslední čtyři filmy vydělaly přes čtyři miliardy, možnost volby doslova užívá. Mohl proto koketovat s adaptací románu Stephena Kinga The Stand, nakonec od ní odstoupit a začít si pohrávat s myšlenkou, že se po Harrym Potterovi pustí do dalšího britského fenoménu. Chce totiž zadaptovat televizní megahit Dr. Who.

Seriál, který na britské BBC běží téměř padesát let, se stále těší ohromné oblibě a díky svému konceptu je skoro nekonečný. Vypráví totiž o mimozešťanovi, který cestuje vesmírem i časem a oba přitom zachraňuje. Co z něj dělá nekonečný seriál, pak není ani tak možnost cestování v čase, jako spíš schopnost titulního hrdiny reinkarnovat se v případě smrti - třeba i v jiné podobě.

Yates je očividně Doktorův veliký fanoušek, navazovat na linii nastřelenou v televizních epizodách ale nehodlá. Je si moc dobře vědom, že jediný způsob, jak Dr. Who dostat na stříbrná plátna i na jiných filmových trzích, je kompletním přepsáním příběhu a samozřejmě přeobsazením hlavního hrdiny.

I proto budou přípravy Dr. Who trvat o něco déle (Yates si prý chce nechat na pilování scénáře minimálně dva roky) a je klidně možné, že to nebude hned další Yatesův projekt. Před ním by si ještě pořád mohl střihnout gangsterku Cicero s Tomem Hardym. Dr. Who bude přespříští rok slavit padesáté výročí od prvního dílu, což si samozřejmě o velkofilm úplně říká, čert ale ví, jaké má Yates plány. Jasné je každopádně to, že pokud vznikne filmový Dr. Who, bude to pod jeho dohledem.

---

Vytáhni v hospodě: Dr. Who samozřejmě necestuje časem celých padesát let s jednou jedinou tváří (a v žádném superstroji - cestuje v modré policejní budce!). Vystřídalo se na něm rovnou jedenáct herců a mezi nimi byla i slavná jména jako Christopher Eccleston, Silvester McCoy, Colin Baker, Richard Hurndal, nebo nedávno David Tennant.