Už dávno neplatí, že počítačové hry jsou jen pro děti nebo pro dospěláky, kteří mají strach z jakéhokoliv kontaktu s jiným člověkem. Dnes tento průmysl nabízí působivé příběhy plné emocí, adrenalinem našlapanou akci a komplikované zápletky, jež často zadupávají do země i hollywoodské velkofilmy. Sci-fi série Mass Effect, jejíž třetí díl by měl dorazit někdy na jaře, je proslulá nejen svou kvalitu, ale především filmovostí. Epický sci-fi příběh snese srovnání s universem George Lucase, a tak není divu, že po příběhu komandéra Sheparda sáhnul Hollywood. O tom, že Legendary Pictures chystají adaptaci, jsme už v minulosti psali, teď vyplulo na povrch pár dalších zajímavých informací. Na jména herců a režiséra si ještě nejspíš nějakou dobu počkáme,zdá se však, že všechno je na dobré cestě a za pár let bychom mohli mít v kinech podívanou, která fanoušky science fiction posadí na zadek.

Producent hry Casey Hudson a scénárista chystaného filmu Mark Protosevich prozradili, že adaptace nebude vycházet ani z jednoho herního dílu a dočkáme se úplně nového příběhu. Potichu se dokonce mluví o trilogii, ale oba pánové moc dobře vědí, že nejdůležitější je první krok, takže pokud dojde na nějaké sequely, nejspíš se o nich jen tak nedozvíme, teď je prioritou jednička. Ačkoliv dostaneme úplně novou zápletku, máme čekat návrat známých hrdinů a hlavní postavou bude i v tomhle případě Shepard. A bude to chlap (ve hře si můžete vybrat). Fanoušky hry určitě potěší, že firma BioWare pomáhá se scénářem, ovšem nejspíš nebudou nadšeni z toho, že Seth Green, který ve hře dabuje pilota Jokera, se ve filmu neobjeví. Detaily o obsazení a další informace se prý dozvíme brzy, každopádně jisté je teď to, že na filmovém Mass Effectu se pracuje a to je dobře. Málokterá současná hra by totiž vypadala na plátně tak dobře jako tohle obří vesmírné dobrodružství.

-----

Vytáhni v hospodě: Herní Mass Effect zaujal docela velkým počtem známých hereckých jmen. Hrdiny a padouchy dabovali třeba Martin Sheen, Carrie-Ann Moss, Lance Henriksen nebo zmíněný Seth Green.