Všichni jsme na to čekali a konečně je to tady. Zatímco do centra Prahy se na zpožděné konkurzy tajně sjíždějí uchazečky o roli bondgirl, sám macho největší, tentokrát v podání Daniela Craiga, si užívá první scény v modřanských ateliérech. Stačí se mrknout na první obrázky z natáčení a už se vás zmocňuje mírné, leč příjemné mrazení v zádech. Osobně jsem se s Craigem poprvé smířil po novinářské projekci Mnichova, protože ve Spielbergově filmu hraje podobně klackovitý charakter a pokud se mu tuhle vzpurnost a ironii podaří napumpovat i do nejslavnějšího britského agenta, zřejmě mu odpustí melír na hlavě a vrásky všude kolem i ti nejzarputilejší fandové Seana Conneryho. Bond navíc evidentně dostane zabrat, všimněte si té první fotky. Buď se Craig mimopracovně zúčastnil zápasů v bahně, nebo hodlá James v Casino Royale měnit vypulírované obleky častěji než dříve. Tenhle drsný look každopádně vypadá fajn.

My se pokusíme do modřanských studií propašovat sami (máme jisté konexe, tak uvidíme), abychom sehnali exkluzivní obrázky, takže se těšte. Filmaři se u nás každopádně nezdrží tak dlouho, jak se původně očekávalo, ve výčtu lokací začala hrát důležitější roli Itálie a tak se už v půli února štáb z Modřan odsune, aby se vrátil do Česka až mnohem později, přičemž je možné, že zbytek natáčení proběhne mimo Prahu (v Karlových Varech).

A když už jsme u těch prvních dojmů. Vaší pozornosti by rozhodně neměla ujít první "oficiální" fotka Bryce Dallas Howardové s blond přelivem. Je opravdu roztomilé, že blondýna Kirsten Dunst se kvůli Spideymu musela barvit narudo a Bryce absolvuje obrácený proces, ale čert mě vem, jestli jí to nesluší. Nejsem odborník na Gwen Stacy, ale tohle se mi moc líbí.