Blockbusterová sezóna 2011 sice teprve začala, už teď je ale třeba chystat se na tu další. Čeká nás tam totiž kupa ambiciózních comicsáren, velkolepých akčňáků a snaživých animáků, které se budou houževnatě rvát o každý dolar. Nikdy tudíž není moc brzy na to, začít s propagací. Z většiny velkofilmů příštího roku už jsme viděli minimálně nějakou tu fotku, nedávné Licensing International Expo ale nabídlo kupu nových materiálů.

Nejedná se samozřejmě o nich zásadního - bylo potřeba především upozornit na nadcházející série hraček a dalšího merchandisingu, při té příležitosti se tedy představily jen nové promo plakáty a nic neříkající loga filmů. I těmi, jak to vypadá, je ale věrný filmový fanda živ. Takže si je rychle projedeme.

Začneme samozřejmě od toho nejdůležitějšího. Ve čtvrtém díle Twilight ságy se konečně bude souložit, a je třeba na to všechny fanynky náležitě připravit. A co k něčemu takovému poslouží líp, než obří fotka Edwarda a Belly, jak... souloží?

O něco méně sexu nás nejspíš čeká ve velké comicsové pětce roku 2012. Alespoň to napovídají promo plakáty, na kterých The Amazing Spider-Man (1, 2, 3, 4) odmítá odhalit nějakou novou pózu a Avengers (1, 2, 3) nevystupují jinak než v kreslené podobě. Muži v černém 3 a The Dark Knight Rises se pro jistotu zatím neukazují vůbec, a Man of Steel také ne. U toho si ale můžete zajásat alespoň u téhle falešné fotky.

Nejen comicsy je však filmový fanda živ. Vhod mu často přijdou i čistokrevnější akčňáky, mezi které budou v budoucnu patřit Bergova Battleship (1, 2, 3, 4, 5), Abraham Lincoln: The Vampire Hunter (mimochodem přiznaná spolupráce Bekmambetova s Burtonem), The Bourne Legacy, Mission Impossible: Ghost Protocol, Stretch Armstrong (Taylor Lautner opravdu bude natahovací superhrdina!) G. I. Joe 2, 47 Ronin (samurajská řežba s Keanu Reevesem) a především Rychle a zběsile 6. To si ale pochopitelně užijeme až v roce 2013.

Pokračujeme s palbou nadcházejících animáků. Mezi těmi nás pořád nejvíc zajímá sequel Jak vycvičit draka, který možná ponese jednoduchý název Dragons. Další propagovaná pokračování čítají Ice Age: Continental Drift, Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked, Madagascar 3, Despicable Me 2 a spin-off Kocour v botách. Nové série se potom budou rozjíždět z The Croods, Dr. Seuss The Lorax, The Pirates! Band of Misfits, Arthur ChristmasRise of the Guardians (ne, to nejsou další Sovy).

A co zbývá? Remake The Three Stooges, dvě Sněhurky (1, 2) a pár o trochu ambicióznějších fláků. Sci-fi žánr podrží Prometheus a Star Trek 2. Chytřejší akci a napětí budeme hledat v The Hunger Games, dobrodružství v McGho Quije a podvratnější comicsárny podpoří R.I.P.D. s Ryanem Reynoldsem a Jeffem Bridgesem.

Tečku pak za vším dělá Hobit, který odhalil nepřekvapivě vypadající logo filmu. Warneři si zkrátka chtějí pojistit, že i neliterátům naskočí jasné asociace s Pánem prstenů. Snad s tím ale budou kompatibilní i Jacksonovy filmy, u kterých máme čerstvě potvrzenou účast Bílé rady ani Dol Gulduru. O tyhle informace se na Facebooku podělil sám Peter Jackson, a rovnou přihodil i exkluzivní fotku, na které se Gandalf, Elrond a Galadriel vrhají do obří bitvy. Jo, tohle je muzika pro fandovská ouška...