Brad Pitt se drží na výsluní už hodně dlouho. Umí si vybírat dobré scénáře a málokdy se objevuje ve vyloženě špatných filmech, nebojí se experimentovat a čas od času zkusit i něco menšího a v médiích okolo něho nejsou průšvihy.

Prostě téměř dokonalá hvězda, ale i člověk jako on na sobě musí makat, protože diváci zapomínají hodně rychle. Naposledy jsme Pitta mohli vidět v Hanebných panchartech, tam ho ale zastínili Christoph Waltz a vlastně i Quentin Tarantino. Příští rok ho čeká ambiciózní drama Moneyball nebo spolupráce s Terrencem Malickem Tree of Life. Pro sichr se ale ještě rozhodl upsat jednomu čistě komerčnímu filmu. Se zatraceně nekomerčním režisérem. Cogan`s Trade totiž bude režírovat Andrew Dominik, jenž s Pittem dělal i western Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem.

Jejich novinka by ale mohla i něco vydělat. Brad Pitt si tu zahraje mafiánského zabijáka Jackieho Cogana, ze kterého se na nějakou dobu musí stát detektiv. Nějaký blázen se totiž rozhodl mafii okrást a je nutné si to s ním vyříkat. Žánrově má jít o komediální detektivku a údajně máme čekat i další velké hvězdy. Tím hlavním plakátovým jménem však bude právě Brad Pitt. V Dannyho parťácích ukázal, že zlodějiny a humor zvládá na jedničku, když u toho občas ještě někoho zastřelí, nejspíš to nikomu moc vadit nebude.