O biografii Franka Sinatry nebo Marilyn Monroe se mluví už hodně dlouho. Fakt je, že by si je ti dva určitě zasloužili a navíc by celkem snadno mohly přinést hercům nějakého toho plešouna. Teď se konečně pohnuly ledy.

Spisovatel Andrew O`Hagan se nechal na nedávném skotském literárním festivalu slyšet, že jeho kniha se superdlouhým názvem The Life and Opinions of Maf the Dog, and of his Friend Marilyn Monroe se dostala do hledáčku Hollywoodu a pracuje se na její adaptaci. Hlavním hrdinou je ale překvapivě pes. Očima ratlíka totiž máme sledovat poslední dva roky života slavné herečky. Zní to dost šíleně na to, aby to mohlo fungovat, pokud se sežene dobrý režisér. Jeho jméno zatím nikdo nezná, ale už se začíná mluvit o hercích, kteří by mohli Sinatru a Monroe oživit. A jsou to zajímavá jména.

Marilyn Monroe si totiž údajně zahraje Angelina Jolie a legendu Las Vegas Franka Sinatru zase George Clooney. Ti dva už doma pár filmových ocenění mají a není důvod myslet si, že by odvedli svou práci mizerně. Otázka ovšem je, jak to celé bude fungovat, když hlavním hrdinou bude čokl. Každopádně Angelina Jolie to na Oscarech zkouší celkem pravidelně a George Clooney by se nejspíš dalšímu plešounovi také nebránil, takže věřme, že to celé dopadne k naší spokojenosti.