Postapokalyptické filmy byly donedávna ohroženým žánrem, avšak teď se jim docela daří. V posledních měsících a letech jsme tu měli například Cestu, Já, legenda, 28 dní poté, Knihu přežití a něco se konečně děje i okolo čtvrtého Šíleného Maxe.

A přiživit se hodlají i béčkaři. Postapokalyptický horor The Colony se bude odehrávat ve světě, do něhož zavítala na návštěvu další doba ledová. Veselí mamut, lenochod a šavlozubý tygr se ale tentokrát neobjeví. Většina lidstva pomře hlady nebo chladem a těch pár hrdinů, co zůstane, musí hledat úkryt. Naštěstí se dá přežít v podzemní, avšak hrdinové nebudou muset řešit jen adaptaci na nové prostředí, ale jejich hlavním úkolem bude zachovat lidstvo a civilizaci a zabránit, abychom neklesli na úroveň zvířat. A co hůř, pod zemí navíc žije něco, co se s lidmi nemá ani trochu v lásce.

Režie se ujme Patrick Tatopoulos, zkušený tvůrce vizuálních efektů, který pracoval třeba na filmech jako Godzilla, Silent Hill nebo Já, robot. Za kameru si poprvé sedl v loňském roce, kdy natočil třetí Underworld. Žádná velká sláva to ale nebyla. Třeba se teď bude víc snažit a v The Colony toho ze sebe vymáčkne víc, ale šance, že od něho dostaneme něco víc než jen další sci-fi béčko, je nejspíš dost malá. Ale i to sci-fi béčko může být nakonec fajn, tak uvidíme. Natáčení začíná na podzim.