Je to zákon Hollywoodu. Když film vydělá, dostane druhý díl. Málokdy se hledí na kvality, peníze jsou důležitější. Na situaci můžeme nadávat, jak chceme, ale nejspíš nás nikdo poslouchat nebude.

O tom, že bude dvojka Souboje titánů se mluvilo už před několika měsíci a díky velmi solidním výdělkům v kinech je teď už jasné, že se do ní producenti jen pohrnou. Dobrá zpráva je, že by se měl vrátit Sam Worthington a údajně i většina herců, kteří přežili jedničku. Možná ještě lepší je ale informace, že se nepočítá s Louisem Leterrierem na pozici režiséra. Natáčet by se mělo začít co nejdříve, protože Warneři chtějí film dostat do kin v roce 2012 a mít ho hotový dřív, než se Worthington vrhne na druhého Avatara.

Pokračování nakonec dostane i velmi vydařený animák Jak vycvičit draka. Ten se nám hodně líbil, zpočátku to ale vypadalo, že se mu v kinech nebude příliš dařit. Naštěstí se z něho stala jarní trvalka, která úspěšně vydělává. Pokračování by se mělo objevit už za tři roky, o čem ale bude, to nikdo netuší. Snad však nepůjde na ruku dětským divákům, právě dospělost a jistá surovost dělaly z Jak vycvičit draka zajímavý film.

Pokračování Cesty do středu Země bychom ale nejspíš už nečekali. Dětská podívaná si sice před dvěma lety nevedla v kinech špatně, ale nebylo to nic, co bychom chtěli vidět podruhé. Ale uvidíme. Tentokrát budou tvůrci parazitovat na Ostrově pokladů Roberta Louise Stevensona a počítá se s návratem Brendana Frasera i Joshe Hutchersona. A pravděpodobně to celé bude 3D, protože jinak by film nejspíš vůbec nikoho nezajímal.