FebioFest 2010 nabízí každoročně přehlídku filmů, na něž obvykle v normálních programech kin nenarazíte. Filmoví gurmáni si tak alespoň jednou do roka mohou vyrazit na něco alespoň trošku neobvyklého. Teď dostávají další šanci.

Letošní ročník začíná dnes a v hlavním městě přehlídka skončí druhého dubna. O tři dny později se FebioFest přesune do Hradce Králové, Pardubic, Liberce, Brna, Olomouce a Ostravy. Vstupenky na běžná představení budou stát stále velmi sympatických 79,- Kč a pokud ještě nemáte občanku, budete muset z peněženky vytáhnout ještě o čtyřicet korun méně. Pražáci si festival budou moci užít v multikině Cinestar Anděl (tam člověka obyčejně za takové peníze nepustí ani na záchod), v Lucerně a také v artovém Ponrepu.

V programu letos můžete najít osobitou (ne)dětskou podívanou Max a maxipříšerky, oscarové drama Precious nebo komerční propadák se superhvězdným obsazením Všichni jsou v pohodě. Pokud ale chcete zkusit malinko experimentovat, můžete si vyrazit na filmy z Bolivie, Norska, Izraele, Vietnamu nebo Japonska. Vybere si určitě každý. Mezi zahraničními hosty navíc tentokrát najdeme například i legendárního režiséra Hugha Hudsona nebo dost možná nejlepšího filmového Hitlera Bruno Ganze. Na oficiální stránky festivalu se dostanete po kliknutí sem a programem můžete listovat tady.