Na právě probíhajícím berlínském filmovém festivalu se samozřejmě koná i velký trh zatím nepřivlastněných scénářů a projektů. Dva z nich jsou až příliš zajímavé, než abychom o nich nenapsali s předstihem. Majitele, rozpočty a režiséry sice teprve hledají, k oběma jsou však napevno přisáty hvězdy. Nebo "hvězdy", podle toho jak moc si Lautnera ceníte. Mluvilo se o něm v souvislosti s druhým Top Gunem, půltuctem akčních premis a celá ta PR honička konečně nese své ovoce - Lautner snad opravdu začne hrát v něčem, co není k smíchu. Northern Lights sice nakonec není o po zuby ozbrojených stíhačkách, ale o akrobatickém létání, přičemž ani jméno režiséra Johna Moorea nezvyšuje tep (Max Payne byl děsná nuda), ale šance tu je, stejně jako u teen agenta Maxe Steela, který bude běhat, střílet a hlásit, pravděpodobně spíš v PG balení.

Svaly si Lautner protáhne i v Abduction. Jako teenager se snaží přijít na kloub tomu, proč se k němu jeho rodiče chovají tak odtažitě. Nakonec zjistí, že byl v dětství unesen neznámou organizací z ještě neznámějších důvodů, a že zdaleka není jediný. Nezbývá než popadnout přítelkyni a začít pátrat na útěku. Cílovka je stejná jako v případě Twilightu, ale zbraně, Hitchovské napětí a akční omáčka by měly zajistit, že si na své přijdou i ostatní. Tedy i my. Lautner sice hrát neumí, ale fyzičku na šaškování určitě má. Štafetový kolík nedůvěry tedy momentálně drží chlápek zodpovědný za volbu režiséra.

Své želízko v berlínském ohni má i Lautnerův spoluhráč z Valentine's Day - Bradley Cooper. Ten si v thrilleru The Grey zahraje člena skupinky aljašských ropných těžařů, se kterými se během zpátečního letu zřítí letadlo. Zní to trochu jako Let Fénixe se závějemi místo písku, ale naše skupinka se nebude snažit opravit letadlo. Prostě musí přežít, jak dlouho to půjde. Kromě nemilosrdných životních podmínek jim bude dělat společnost i smečka vlků. Hladových vlků. Stane se z Bradleyho večeře nebo z něj vyroste Bear Grylls? Nad jeho osudem bude bdít Joe Carnahan, jenž ho proháněl i po place A-Teamu. To dává téhle šedivé zápletce alespoň jiskru naděje.