Jméno Christopha Waltze znali ještě před rokem jen ti největší fanoušci rakouské kinematografie, ale teď na jeho obličej narazí člověk doslova všude. A ten chlapík si to bezesporu zaslouží.

Quentin Tarantino z něho udělal hlavního záporáka ve svých Hanebných panchartech a Waltz se mu za to odvděčil naprosto stylovou postavou, kterou chválí i diváci, kteří jinak poslednímu kousku kultovního režiséra nemohou přijít na jméno. Waltz byl cool, Waltz byl slizký, Waltz byl zlý. A tak trochu parodie, ale to je asi jedno. Každopádně jeho jméno si teď v Hollywoodu budou nejspíš nějaký ten měsíc pamatovat a on toho dokázal využít. Vypadá to totiž, že přímo od Panchartů zamířil k další záporácké roli.

Jako hlavní padouch by se měl objevit v Green Hornetovi. Adaptace legendárního seriálu, v němž startoval Bruce Lee, se chystá už pár let a motalo se okolo ní hodně zajímavých jmen. Teď už ale nejspíš na sto procent můžeme říct, že režírovat bude Michel Gondry a před kamerou narazíme na Setha Rogena, Jaye Chou, Cameron Diaz, Toma Wilkinsona, Edwarda Jamese Olmose a právě Christopha Waltze (film už se totiž natáčí). Původně se počítalo s tím, že hlavního záporáka si zahraje Nicolas Cage, ale ten se nakonec rozhodl do toho nejít. Tvůrci však můžou být stejně spokojeni. Waltz je vyjde podstatně levněji a zároveň je momentálně mediálně zajímavý minimálně stejně jako Cage. Každopádně Green Hornet začíná vypadat hodně slibně, i když až upoutávky ukážou, jak bude spolupráce těhle lidí vypadat. Green Hornet pořád může dopadnout všelijak.