Frank Darabont toho sice zatím moc nenatočil, když už se však rozhodne usednout za kameru, většinou to stojí za to. Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle se pravidelně umisťují v žebříčcích nejlepších filmů všech dob, Majestic je neprávem opomíjená věc a Mlha se nám v redakci také líbila, i když mezi hororovými fanoušky sklidila značně rozporuplné reakce.

Ale právě u nich by si to Darabont teď mohl vyžehlit (nebo definitivně rozházet). Jeho další projekt totiž bude opět horor, i když vlastně ne tak úplně. Walking Dead dává už svým názvem jasně najevo, že nepůjde o komedii, ale rozhodně nemáme čekat ani jednoduchý horor. Děj se odehrává v budoucnosti, kdy mrtví vstali ze svých hrobů a prakticky zlikvidovali celou Zemi. Skupina přežívajících lidí se pokouší v tomhle světě shánět jídlo, vodu a vyhýbat se problémům. Comicsová předloha je údajně velmi zajímavá, temná a spíše než na požírání střev spoléhá na charaktery, jejich vzájemné vztahy a prý i na často překvapivou likvidaci hrdinů, u nichž bychom to nečekali.

Frank Darabont dostal za úkol tuhle comicsovou pecku zadaptovat pro televizní obrazovky. Minisérie by se měla objevit na kanálu AMC a zatím se zdá, že Darabont bude mít na starosti jak režii, tak i produkci. S tou mu každopádně pomáhá Gale Anne Hurd, jež dala světu například Terminátora, Vetřelce nebo Armageddon. Zatím to zkrátka vypadá na další dobrý důvod, proč si v budoucnu zapnout alespoň občas televizi.