Každé studio chce svůj comics. Náklady jsou sice na natočení nějakého toho superhrdinského příběhu vysoké, ale fanoušků je po celém světě hodně a návratnost je tak většinou více než solidní. A když se film chytne, může studio každé dva roky vyrukovat s pokračováním a udělat si tak úspěšnou sérii, díky jejímž výdělkům se dají sponzorovat umělecky ambiciózní dramata o rozpadajících se rodinách vysloužilých zedníků, kteří při nehodě s míchačkou přišli o obě ruce.

Jsou ale i výjimky. Nedávný Punisher: War Zone ukázal, že samotné jméno comicsové předlohy nestačí a chce to do hlavní role někoho s alespoň trošku známějším obličejem a také trošku toho „rodinného přístupu,“ tedy žádné vybuchující hlavy, utrhané končetiny a krvavé fleky po stěnách. Tvůrce Matrixu Joel Silver to ví, a proto svůj filmový comics hodlá přizpůsobit trhu. Bohužel v tomhle případě jde o hodně blbý nápad. Poslední Czarnian, třímetrová modrá hromada svalů vypadající jako fanoušek Iron Maiden a Velkej šéf jménem Lobo totiž politicky korektní ve své comicsové podobě být nedokáže.

A nikdo to po něm ani nechce. Lobo, jehož brutální a černohumorné příběhy jsou známé i českým comicsovým fanouškům, v podstatě celý stojí na absurdním násilí a na scénách, v nichž hlavní hrdina cpe někomu do hlavy postel nebo se nechá roztrhnout na dvě půlky traktorem, aby pak znovu ožil a změnil se v gigantického masožravého šneka. Joel Silver by však chtěl tomuhle sympaťákovi napařit přístupnost PG-13, což znamená, že o fanoušci přijdou o všechnu lobovskou srandu. Je to docela škoda, na druhou stranu Silver slibuje, že technologicky se chce inspirovat u Cameronova Avatara, takže minimálně po trikové a vizuální stránce by Lobo mohl stát za to.