Málokterý seriál z poslední doby dokázal tak rychle ztrácet fanoušky. Útěk z vězení byl po první sezóně překvapivým hitem a diváci se nemohli dočkat pokračování, avšak čím více epizod spatřilo světlo světa, tím hloupější, naivnější a nudnější celý Útěk z vězení byl. Z chytrého vězeňského thrilleru se postupně stala absurdní špionážní záležitost a je jen dobře, že si tvůrci řekli, že po čtyřech letech už nemá smysl diváky trápit.

Co teď ale s herci? Dominic Purcell se hrát nejspíš už nenaučí a z ostatních má jen málokdo šanci zaujmout. Robert Knepper, jeden z mála důvodů, proč Útěk z vězení sledovat delší dobu, svůj padoušský obličej občas někde ukáže, ale jinak se o žádné nově nalezené herecké hvězdě mluvit nedá. Hlavní hvězda Wentworth Miller ale šanci dostane. A podle všeho pořádnou. Zdá se totiž, že se objeví v hlavní roli adaptace počítačové hry Bioshock.

Její režisér Gore Verbinski dostal od studia příkaz šetřit, a tak začal nejspíš hledat herce, jejichž obličeje jsou známé, ale za hvězdy je zatím považuje málokdo. A díky tomu si nemohou říct o patnáct milionů dolarů. Otázka je, jak se Miller s rolí ve steampunkovém akčním hororu popere. Celý Útěk z vězení totiž odehrál jen s pomocí přivřených očí a šeptání a tady to asi bude chtít víc. Měl by se ale sakra snažit, protože podobnou šanci nejspíš už nedostane.