Jak už naznačil kolega STčko v Hot Stuffu a já ve starší novince - Warneři se jali opisovat od Marvelů a kromě řady vrcholně podivných charakterů z DC universe potká nový start oficiálně i Supermana. Slavný Kryptoňan z comicsových análů se asi poslední dobou otáčí v hrobě, protože to co s ním provádějí ve Smallville nebo v polosequelu/polorestartu Superman se vrací je na pováženou. Warneři Singerovo dílo pustili do kin, aby pak režisérovi omlátili o hlavu průměrné recenze i tržby. Dvojka bude pokud film v severoamerických tržbách přeleze 200 milionů dolarů. Nakonec se to povedlo, ale celosvětově se film stejně nevyplatil a Warneři poslali Clarka Kenta do Pevnosti Samoty. A k velkému smutku Singera i hlavního borce Brandona Routha už odtamtud nejslavnější comicsový borec nevyjde bez radikální úpravy interiéru a exteriéru.

Pořád sice platí, že Warneři nevědí, co se Supermanem udělají, ale je jim jasné, že potřebují někoho s jasnou vizí. Singer to nebude, protože ten by zas chtěl oprašovat Donnerovy nepoužité záběry a křísit Marlona Branda. Ne, Superman se musí zbavit svých naivistických kořenů a nachytat trochu temnější odstíny. Fanoušci se oprávněně strachují, že výsledek s Kal-Elem zatočí víc než cornflakes s příchutí kryptonitu, ale podle mého pořád lepší začít s čistou tabulí, než startovat z půlky ranveje jako v případě Singerovy "vracečky". Warneři mají se Supermanem velké plány a hodlají ho použít jako "malou domů" při svém rozjezdu comicsové výkladní skříně. S Batmanem by měl tvořit pevnou osu, která bude na střídačku odrážet marvelácké útoky. Je to celkem optimistický plán, protože v DC Comics zas tolik extraborců nenajdeme, ale tihle dva kamarádi do deště mají své fanoušky zaručené - jakkoliv Superman schytal pár podpásovek, když se ho chytne důležitý režisér a zaktualizuje mu image, mohl by se Superman vrátit mezi comicsovou smetánku.

A nechte si od cesty tvrzení, že v dnešním světě není pro Dušína s kudrlinkou místo. Donner to v roce 1978 dokázal nikoliv proto, že konkurence v podstatě neexistovala. Prostě vsadil na ty správné karty - nabídněte nám stejně ďábelského šéfredaktora jako ve Spideym, nechte Lexe Luthora dělat ostentativní padoušská gesta a vyhoďte do vzduchu půlku Zeměkoule. Zkrátit záběry z Clarkova dětství na minimum a soustředit se na to, co nejsilnějšímu chlápkovi na světě běží hlavou. Téma skrývané lásky a milostného trojúhelníku Clark-Lois-Superman bude nosné i po letech a když to někdo vyšperkuje akčními vložkami s hláškujícím supermachrem, nevidím sebemenší problém. Hlavně když Superman sundá alespoň jedno koťátko ze stromu, pak na film půjdou i důchodkyně a rekord Titaniku bude v ohrožení.

Popravdě si nemyslím, že by se to mohlo povést, ale na druhou stranu chci věřit, že po světě pobíhá ještě pár Nolanů. A je celkem jasné, že Supermana Warneři do koše nevyhodí. I kdyby si na něm měli ještě dvakrát, třikrát vylámat zuby.