Už jsou zase kamarádi. Stačilo rozhodit pár informací o špiónském fláku, který si Tom Cruise kutí na vlastním pískovišti (United Artists) s mimořádně zajímavým týmem (jen si v hlavě zkombinujte Casino Royale a televizní Čtyřiadvacítku), a Paramount začal obracet. Rázem je zapomenuto rajtování na gauči, které Cruise stálo pár milionů při openingu Mission: Impossible 3 a čtrnáct let exkluzivní spolupráce s Paramountem. Sumner Redstone ho tenkrát vykopnul prvními dveřmi, které našel, odvolávajíc se při tom na znechucené fanoušky, kteří díky Tomíkově svatbě a blbnutí u Oprah nepřišli do kin.

Díky celosvětovým tržbám nakonec M:I-3 neplatí za průšvih (397 milionů vs. 150 milionů rozpočtu), ale v Evropě a Asii snímek vydělal dvakrát tolik co v Americe, což se Paramountu přirozeně nelíbilo (a bylo to odrazem anti-Cruiseovských nálad). Slavný herec se otočil na podpatku a rozložil si nádobíčko u chřadnoucích United Artists. I když lze Hrdiny a zbabělce považovat spíš za propadák, vypadá to teď, že Paramount přichází s prosíkem. V době, kdy Bourneovo ultimátum pohádkově vydělává (442 milionů) by se totiž další nesplnitelná mise zatraceně hodila. A když už se i Cruiseovi stýská, neměl by být problém ho přesvědčit. Za podíl na zisku, kreativní kontrolu a výběr režiséra... vypadá to, že Paramount je zase zpátky na startu. Rozbíhat sérii s novým Ethanem Huntem se evidentně Redstoneovi nechce a tak teď musí prohlašovat, že jsou s Cruisem velcí kamarádi.

Otázkou zůstává, co s tím nadějným projektem u United Artists. Nebyla to jen zástěrka, mající za úkol vyhnat Cruiseovu cenu nahoru před jednání o Mission: Impossible 4? Nemohl by jí Martin Campbell režírovat? A jak by se na to tvářili ostatní hlavouni u United Artists? Otazníků je příliš a vypadá to, že Paramount je zatím pouze u toho, že by proti účasti Toma Cruise nic neměl. Což je nepochybně velkoryse míněná pozvánka. Ačkoliv byl Redstone už v březnu viděn, jak s Cruisem "přátelsky" obědvá, mohlo by se klidně stát, že v tomto rozhodujícím okamžiku dá Tomík velkému studiu košem. Na druhou stranu si musí uvědomit, že z UA dvousetmilionový rozpočet nevydojí, takže teď bude mít plnou hlavu starostí. Snad z toho zase nezačne driblovat po nábytku.