Nebude totiž následujících pár let točit jinak než černobíle. Co se skrývá za touhle šifrou? Pentalogie Sin City! Rodriguez ohlásil, že Frank Miller souhlasí s tím, aby se filmový vesmír Sin City rozrostl na rovných pět filmů! Ten druhý, který je založený na celovečerní verzi povídky "A Dame To Kill For" (přepracováno Millerem), se začne natáčet každým okamžikem, přičemž kamerové zkoušky už proběhly a premiéra se chystá na 18. srpna 2006. Kdo četl předlohu, ten ví, že se setkáme s řadou starých známých a na režisérské hostování se vrátí i Quentin Tarantino. Ten mimochodem nedávno prohlásil, že jeho megasuper verze Kill Bill (s přestávkou uprostřed, po vzoru Konga ;) se vydá do kin a na DVD až za pěkných pár měsíců. Prý si potřeboval dát od Nevěsty roční přestávku, ale brzy se do ní zase pustí, protože chce, aby to stálo za to.

Jeho kamarád s kloboukem už teď zjevně přemýšlí nad dalšími kapitolami Sin City. Třetí díl už byl ohlášen před nějakou dobou a víme, že se bude potýkat s dalším bookem, nazvaným "Hell and Back". Na další pokračování už toho moc nezbývá, snad jedině "Family Values" (tady se Miller hodně zapotí, aby to natáhl na celovečerák) a především připravovaný "Nancy Revenge Story", od kterého fanoušci hodně očekávají.

Otázkou je, kdy dojde trpělivost hercům. Bruce Willis je velký grand, ale co když ho bude Rodriguez otravovat každého půl roku, aby šel šaškovat před zelené plátno. Není na to už trochu starej? A co ostatní? Nenastane třeba u čtvrtého dílu odliv celebrit? A udrží si tenhle noirový fenomén svojí pozici i bez vyšperkovaného listu slavných herců? Na odpovědi si budeme muset počkat, ale sám za sebe (a Civala ;) mohu říct, že zprávy o pokračování Sin City mě nadšením rozhodně nenaplňují, protože Rodriguez ještě nikdy nenatočil kvalitní sequel - vždycky dodržuje zlaté pravidlo "more of the same" a vzhledem k vagónu nudy, který Sin City přitáhlo na ocase, zjevně můžeme letos čekat rovnou celou letku uspavácí sody.

Ale mohu se plést, samozřejmě. ;) Teprve čas ukáže. A vy jím můžete cestovat pomocí fíčury, kterou jsme vám nadělili 24. prosince. Pod recenzemi najdete nejen hodnocení ostatních členů redakce (pokud už film viděli), ale také orientační hodnocení podobných filmů od autora recenze. Snad vám to pomůže v rozhodování a vylaďování vlastního předběžného názoru. A s novinkami rozhodně nekončíme. Nechte se překvapit, co se na vás chystá místo silvestrovského ohňostroje (nicméně sliby, chyby... radši se netěšte předčasně).